Maggie Veroli

MOJA KONCEPCJA - VEROLIZM

Przegląd plusów dodatnich i plusów ujemnych Maggie Veroli


Zamiast akademii nauk sztuk pięknych, ukończyłam matematykę, specjalizując się w dziedzinie topologii i algebry abstrakcyjnej oraz dydaktykę języka angielskiego, poświęcając badania naukowe konwencjonalnym i niekonwencjonalnym metodom nauczania języka. W swoich obrazach nawiązuję do logiki i abstrakcji matematycznej, podejmuję tematykę humanistyczną dotykającą różnorodnych przestrzeni życia społeczno- kulturalnego. Szczególne miejsce w moich pracach zajmuje kobieta. Jej egzystencja, ewolucja, emancypacja.

Zamiast akademickiego warsztatu pracy, tworzę swój własny, zwany verolizmem, wybiegający poza uczelniane reguły. Zakrzywiam czas i przestrzeń, łamię proporcje i perspektywy, eksperymentuję z kształtem, barwą, strukturą i techniką. Łączę logikę i precyzję matematyki z fantazyjnością i wrażliwością humanisty. Każdy mój obraz ma swoją opowieść i koncepcję filozoficzną.

Uwielbiam podróże z nutą artystyczną- podziwiam i zachwycam się sztuką różnych kultur. Szczególnie zainteresowały mnie mozaiki. Fotografuję je, zgłębiam ich historię, badam symbolikę, często mistyczną i eksponuję w swoich obrazach.

Jakoś szczególnie nie znam się na historii sztuki. Zgłębiam ją bez pośpiechu, zatrzymując się nawet czasem na dłuższą chwilę przy konkretnym stylu czy artyście. Zachwyciła mnie secesja i Klimt na tyle, że nie mogę oprzeć się pokusie i ciągle wracam w swoich pracach do tej epoki i malarza.

Lista moich artystycznych doświadczeń i sukcesów też niespiesznie się tworzy. Wernisaże, wystawy, targi, realizacje, zbiór informacji o inspiracjach, etapach tworzenia obrazów i całych kolekcji, krótkie wzmianki o wydarzeniach i konkursach, w których uczestniczę, i wreszcie sklep, gdzie moja sztuka łączy się z pragmatyzmem i modą  - o tym w AKTUALNOŚCIACH/ ARCHIWUM, na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE,  w SKLEPIE.

Moje obrazy można obejrzeć na/w ścianach, sufitach i sztalugach w mojej autorskiej galerii Oria Magic House w Gdańsku. Zapraszam do oglądania :) A także Artystki i Artystów na własne wystawy indywidualne lub grupowe- krajowe i te o charakterze międzynarodowym (KIODYGRESY), które z przyjemnością organizuję :)